Harmonogram přípravy stěhování

Stěhování minimálně jednou za život potká každého z nás a je jistě dobré vědět jak se na ně připravit. Jedná se o činnost pracnou, časově náročnou a především únavnou. Pokud se na stěhování dobře připravíte, lze vše zařídit tak, aby průběh byl doslova jako po másle.

1) Přípravy dostatečně dopředu

Dle pana Matouška, z firmy Stěhování Brno je vhodné přípravu na stěhování začít několik týdnů dopředu. Začněte například přebíráním a ukládáním věcí, které budete potřebovat a eliminujte věci, které již potřebné nebudou. Pokud toto provedete s dostatečným předstihem, budete mít čas nepotřebné věci vyhodit, darovat nebo prodat. Zároveň je vhodné se v dostatečném předstihu věnovat obstarání potřebného obalového materiálu a kartonových krabic, kam budete ukládat drobné věci. Již můžete začít s balením, například svoje sbírky či sezonní oblečení není problém nabalit s předstihem. Nutné je také informovat příslušné úřady o tom, že se budete stěhovat.

2) Stěhování svépomocí?

Při stěhování vlastními silami budete kromě standardních záležitostí týkajících se stěhování řešit rovněž záležitosti logistické. Pokud zrovna nedisponujete dodávkou, obvolejte vaše příbuzné a známé. Pokud dodávku ani z těchto zdrojů nezapůjčíte, je možno ji vypůjčit od specializovaných půjčoven užitkových vozů. Navíc budete potřebovat výpomoc při stěhování, kterou je také vhodné naplánovat dostatečně dopředu. V případě že pro stěhování máte zájem využít stěhovací firmu, je dobré dostatečně dlouho dopředu začít intenzivně hledat vhodného kandidáta. Rozepište si podrobně, co vše se bude stěhovat, odkud kam, kdy a zda jsou ve vybavení nějaké těžké věci.

Stěhování Brno - tipy

3) Den „D“

V den stěhování již musí být vše připravené. Nábytek rozmontovaný, krabice plné, vše potřebné zabalené a roztříděné. Pokud jste přípravu provedli svědomitě, věřte, že stěhování bude bezproblémové. Dvojnásob to platí pro případy, kdy stěhování provádí odborná firma. Při stěhování je na prvním místě manipulace s velkými a těžkými předměty, drobnosti se stěhují až na závěr. Pokud využijete zkušený stěhovací tým, budete překvapeni, kolik se toho do stěhovacího vozu vejde.

Stěhování Dymas Brno