Jak ušetřit při stěhování v Praze

Úspory finančních nákladů při stěhování lze dosáhnout poměrně jednoduše a efektivně. Stačí se na stěhování pořádně připravit, díky čemuž ušetříte i tisíce korun. Vše samozřejmě závisí na rozsahu stěhování a jeho složitosti. Doporučení a rady jsme čerpali od profesionálů z firmy Levné stěhování Praha.

Vyklizení skříní a úložných prostor

Pokud se jedná o klasické stěhování bytů, které je z hlediska frekvence stěhování nejčastější, lze stěhování značně urychlit například díky vyklizení úložných prostor v komodách či skříních. Vše lze přeskládat do krabic, přepravek či pytlů. Tímto ušetříte cenné minuty, které by se následně promítly do ceny stěhování. Je nutné si uvědomit, že stěhovací firmu platíte především za čas, který stěhováci stráví na zakázce.

Tipy na levné stěhování Praha

Demontáž velkých kusů nábytku

Pokud se budou stěhovat větší kusy nábytku, je zcela nezbytné je demontovat tak, aby je bylo možné přenést do stěhovacího vozu bez poškození. Službu demontáže nabízí většina stěhovacích firem, ale samozřejmě si ji také zaplatíte. Pokud tedy není demontáž příliš složitá, doporučujeme ji provést svépomocí.

Zabalení křehkých věcí

Mnoho stěhovacích firem nabízí službu zabalení stěhovaných věcí a jejich rozmístění do krabic. Vše vyžaduje ale poměrně hodně času, který se opět promítne v konečné kalkulaci stěhování. Určité stěhovací firmy mají v nabídce (ačkoliv se o tom příliš nezmiňují) také službu zapůjčení přepravních boxů, folií atd. Zmíněné vybavení jsou schopni dovést k vám v dostatečné předstihu před stěhováním a vy si v klidu můžete potřebné věci zabalit a přemístit do krabic nebo přepravek.

Zajištění parkovacího místa

Parkovací místo co nejblíže místu nakládky a vykládky je základ svižného stěhování. Pokud se vám parkovací místo v těsné blízkosti objektu podaří zajistit, věřte tomu, že se to opět poměrně razantně promítne do kalkulace. Místo musí být samozřejmě dostatečně velké na to, aby se tam vešel stěhovací vůz. Na délku vozu se informujte u stěhovací firmy. Dle rozsahu stěhování jsou používány vozy různých velikostí.